Tellimuse 10 olulist punkti

10 olulist punkti, millele tuleks mõelda enne tellimuse tegemist.

Lihtsustamaks tellimuse tegemist või käiku, on selle aluseks võimalikult täpne informatsioon tellimuse sisu, oma nägemuse ja soovide kohta.

1. Sooline valik

Enamasti on see valik tellimuse puhul lihtne ja arusaadav, kuid ikkagi tuleks mõelda asjaolule, et t-särk sinu oma pildi, logo, nimega tellitakse „suurele hulgale“ inimestele. Tooted jagunevad eri kategooriatesse:

 • Meeste tooted
 • Naiste tooted
 • Laste tooted
 • Unisex tooted
 • Eritooted

2. Toote valik

Toote valik on olulisem otsus edukaks ja järjepidevaks tellimuseks.

Tootevalikus on:

 • Puuvillased t-särgid
 • Polüestrist spordisärgid
 • Pika varrukaga särgid
 • Polosärgid
 • Pusad ja dressikad
 • Fliisjakid
 • Joped
 • Jne.

Paljusid tooteid on võimalik tellida nii puuvillasest kui polüester materjalist. Alternatiivina on näiteks t-särkide puhul O-kaelus või V-kaelus nagu pusadel ja jakkidel on erinevaid lahendusi, kus võimalus valida klassikalise vahel kui soetada endale kapuutsi või lukuga toode. Toodete valikut tehes tuleks kindlasti läbi mõelda, milliseks otstarbeks antud toode on ja mis eesmärki näiteks sinu ettevõtte t-särgid teenima peavad. Kvaliteedi valikul tuleb silmas pidada kasutusala. Kas toode on näiteks ühekordne suvepäevade või muu ürituse särk või hoopis korduvkasutuses kantav toode, kasutuses sisetingimustes, väljas, tootmises jne.

3. Toote värvi valik

Värvi valik sõltub teie vajadusest ja tellimuse põhiselt. Võimalik on valida väga paljude erinevate värvide vahel, mis võib jaguneda tootjate kaupa väga erinevalt. Kui te ei leia sobivat värvi toodet kodulehelt, siis me heameelega aitame teil tooteni jõuda, kui võtate meiega ühendust.

4. Suuruste valimine

Kindlasti on oluline millist suurust toodet valida, eriti kui tellida tooteid erinevatele sugupooltele. Kindlasti tuleb silmas pidada, et näiteks meeste mudeli M suurus särk on kindlasti suurem, kui naiste mudeli M suurus. Erinevad mudelid jagatakse veel regular fit ehk tavaline suurus või slim fit, mis on kitsam ja sportlikum.

Suurused võivad erineda veidi ka erinevate tootjate puhul. Meie pakutavate toodete suuruste tabelitega saab tutvuda SIIN.

5. Koguseline valik

Tellimuse kogus mõjutab oluliselt toote hinda ühiku kohta. Peamine põhjus selleks on trükiste/tikandi valikul ja nende ettevalmistustööde tegemisel. Paljuski on toodetele logo, nime või pildi kandmine jäänud poolenisti käsitööks ja seetõttu on oluline vahe, kas teha ettevalmistusi ühe üksiku toote trükiste lisamiseks või sama trükise suuremal määral tootmiseks. Tellimusel tuleks kindlasti soovitud toodete hulk ära märkida.

6. Trükitehnika valik ja suurused

Logo või muu trükise tootele printimine on oluline osa tellimusest, mis vajab palju tähelepanu ja täpsustamist. Kliendil võib olla selge arusaam, milline tema toode peab välja nägema, kuid vahel võib juhtuda, et seda kirjeldada on keerulisem. Seetõttu visualiseerime klindi tarbeks kavandi, kuidas tema valitud toode võiks välja näha, vajadusel kooskõlastame muudatused ning kinnitame selle enne tellimusega alustamist.

Toodetele logode, numbrite, nimede ja muude ideede teostamiseks on väga erinevaid võimalusi. Klikates järgnevatel linkidel, saate parema ülevaate erinevates tehnikatest.

Trükitavate pindade määratlemiseks oleme loonud järgmised mõõdud:

Nimi / tekst

Väike number

Suur number

Ühevärviline logo A6 - 105 x 148 mm

Ühevärviline logo A5 - 148 x 210 mm

Ühevärviline logo A4 - 210 x 297 mm

Värviline logo A6 - 105 x 148 mm

Värviline logo A5 - 148 x 210 mm

Värviline logo A4 - 210 x 297 mm

7. Trükiinfo saatmine

Trükiinfo saatmiseks on erinevaid võimalusi. Te võite selle saata e-mailile info@sargivabrik.ee

Oma soovid võite saata lahtikirjutatuna või manustades logofailid meilile kaasa, alternatiivina võite edastada lingi, kust me saame failid iseseisvalt alla laadida.

Prindikvaliteedi tagamiseks palume oma faili vektorgraafikaks kujul .pdf, .ai, .eps, .svg. Vektor tähendab failivormingut, mille puhul trükitud mustri kvaliteedi muutmisel (nt pixelize) ei kahjusta trükitud mustrit. NB! Kõik pdf-vormingus failid ei ole vektorid.

Kui vektorfaili korraldamine on teile keeruline, saate oma logofaili meile saata mõne muu traditsioonilise pildifailina nagu näiteks png, jpeg, gif jne. Meie graafilised disainerid vektoriseerivad faili ja saame soovitud tulemuse. Vektorfaili saate ka hiljem kasutada tulevaste tööde puhul. Trükifailide graafiline töötlemine nõuab graafilist tasu 30€/h (lisandub käibemaks 20%). Tellimuste teabe saatmine hõlmab ka traditsioonilisi sõna- ja excel-faile.

8. Särgi mustand

Kujundame iga tellimuse jaoks eelvaate, mille saadame klientidele enne tegelikku tööd alustades. Nii näete, kuidas särk välja näeb ja võite veel soovitud muudatuste osas juhiseid anda.

Lukuga pusa preview

9. Kauba tarnimine

Kauba saatmise aja saame alles kindlaks määrata hetkel, kui klient on tellimuse täielikult kinnitanud ning meil on kogu informatsioon antud tellimuse osas olemas. Tellimuse tarne sõltub palju tellimuse suurusest ja keerukusest, kuid soovitud tarneaja püüame esimesel võimalusel teada saada, et mitte hiljem hätta jääda. Meile on ülioluline, et kliendile jõuab kaup õigeaegselt ja soovitud kujul.

Kauba edastamiseks on meil erinevaid koostööpartnereid, kelle teenuseid me kasutame. Transpordiaeg sõltub valitud teenusest. Võime pakkuda „uksest ukseni“ teenust või pakiautomaadi lahendust, vastavalt kliendi soovile ja mugavusele.

Eestisiseste vedudeks kasutame DPD, OMNIVA, SMARTPOST

Väljaspoole Eestit kasutame TNT kullereid

10. Kontroll

Lõpetuseks tasub üle kontrollida, et kõik 9 eelpool kirjeldatud punkti on arvesse võetud nii, et Teie soovitud trükistega tooted vastavad Teie ootustele ning ka õigeaegselt kohale jõuavad.

ÜLES